• História

• História školy

• Základná škola P. O. Hviezdoslava je prvou základnou školou, ktorá bola zriadená v Snine.

• V roku 1937 sa začalo so stavbou jednoposchodovej modernej budovy školy. Takmer dokončená budova školy bola pri prechode frontu v októbri 1944 zasiahnutá bombou. Poškodená novostavba školy bola dostavaná až k 1.9.1948.
          • V šk. r. 1946/47 bol prvýkrát usporiadaný spomienkový večer pri príležitosti 25. výročia smrti P.O. Hviezdoslava.
          • V šk. roku 1953/54 sa zlúčili triedy bývalej národnej školy so strednou školou - vznikla Osemročná stredná škola v Snine.
          • V marci roku 1961 je v kronike prvá zmienka o škole ako o I. ZDŠ.
          • V novembri 1996 škola získala čestný názov Základná škola Pavla Országha- Hviezdoslava.
          • V šk. roku 1997/98 začal vychádzať školský časopis Školák. S cieľom upozorniť na ekologické problémy v r. 1998 naša škola organizovala súťaž „Ekostrašiak“.
          • Na návrh Nadácie Pro Futura Slovenská humanitná rada udelila žiackemu parlamentu titul Laureát ceny Dar roka 1998.
          • V šk. rok 2000/2001 škola získala certifikát Škola podporujúca zdravie.
          • Významným historickým medzníkom je získanie právnej subjektivity 1. apríla 2002.
          • Od roku 2002 je škola zapojená do projektu Infovek, vďaka ktorému bola zriadená počítačová učebňa s pripojením na internet. V septembri 2003 bola zriadená webová stránka našej školy www.zspohsnina.edu.sk a zapojili sme sa do projektu Otvorená škola.
          • V roku 2005 - 2007 bola škola školiacim strediskom Infoveku.
          • V roku 2006 sme získali dotácie z projektov: Digitálni štúrovci, Otvorená škola, Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc.
          • V roku 2008 bol schválený projekt Základnej školy P.O.Hviezdoslava v Snine s názvom „Skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a zdravia detí na ZŠ P.O.Hviezdoslava v Snine“ v rámci výzvy Ministerstva výstavby a RR SR na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Regionálneho operačného programu, opatrenie 1.1 – Infraštruktúra vzdelávania.
          • V roku 2009-2011 realizovaný projekt Premena tradičnej školy na modernú s názvom Moderná škola - základ života spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom.
          • V septembri roku 2010 - zavedenie predmetu Mladý záchranár do ŠkVP.
          • V júni roku 2011 pod vedením inštruktorov Falck Academy, s.r.o., zamestnanci školy absolvovali akreditovaný kurz prvej pomoci.
          • V roku 2011 bola odovzdaná do užívania budova školy zrekonštruovaná v rámci projektu Skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a zdravia detí na ZŠ P.O.Hviezdoslava v Snine.
          • Dňa 1.9.2015 vzniklo Elokované pracovisko, 1.máj 12, Snina ako súčasť ZŠ P. O. Hviezdoslava Snina.