• Inovácia obsahu a metód

• Riadenie projektu

Projekt s podporou EÚ - Operačný program Vzdelávanie

„Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a Štátneho rozpočtu SR“

Názov projektu: Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava

TMS kód projektu: 26110130406          Doba realizácie projektu: 8/2012 – 7/2014

Riadenie projektu

ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina sa aktívne zapája do rôznych zaujímavých projektov podporovaných Európskou úniou. Od augusta 2012 realizuje projekt Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava v rámci Operačného programu Vzdelávanie.

Silnou stránkou tohto dvojročného projektu je odborne zdatný projektový tím, ktorého členovia majú už predošlé skúsenosti s projektmi podporenými zo zdrojov EÚ. Zloženie tímu pokrýva oblasť riadenia projektu a koordináciu realizácie projektových aktivít, financovania projektu, jeho monitorovania a publicity.

Projekt riadi hlavný koordinátor a odborný garant celého projektu Mgr. Juraj Skrip, riaditeľ školy. Zodpovedá za odbornú náplň a koordináciu realizácie celého projektu v súlade so zmluvou o poskytnutí nenávratného finančného príspevku. Druhým členom riadiaceho personálu je koordinátorka odborných aktivít projektu Mgr. Jana Uberallová, zástupkyňa riaditeľa školy pre 1. - 4. ročník. Zodpovedá za odbornú náplň a koordináciu realizácie jednotlivých častí projektu. Vzhľadom na náročnosť projektu hlavným cieľom riadiaceho personálu je zabezpečiť dôslednú administráciu, riadenie a monitorovanie projektu tak, aby bolo možné počas realizácie projektu identifikovať nezrovnalosti a operatívne vykonávať korekčné opatrenia tak, aby sa plnili špecifické ciele projektu pri dodržaní finančnej disciplíny ako aj časového harmonogramu.

Projekt Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu  a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu predstavujú sumu 186 264,96 €. Plánovaný dátum ukončenia realizácie aktivít projektu je júl 2014.