• Prváci v Remeselnom centre Topoľa

• Tradičnú kultúru našich predkov mohli vidieť a na vlastnej koži zažiť žiaci 1.A a 1.B triedy v Remeselnom
              centre Topoľa. Deti zaujalo rozprávanie pána Jaroslava Lechana o živote v minulosti a ukážky tradičných
              remesiel, no najviac sa tešili možnosti vlastnoručne vyrobiť si hlinený výrobok.
              Naši malí šikovníci pomáhali pri tradičnom pečení zemiakových lokší a zvládli aj pečenie chleba v hlinenej
              peci, súčasťou ktorého bolo vymlátenie obilia, mletie na starodávnom mlynci a ďalšia príprava na
              pečenie chleba - rozkúrenie v peci, miesenie cesta, sádzanie chleba.
              Odmenou im bol voňavý teplý chlebík a veľa pekných zážitkov v lone panenskej prírody Polonín.

• Výlet do našich veľhôr

• Žiaci 2.B a 2.C triedy zažili deň plný krásnych zážitkov vo Vysokých Tatrách. Navštívili Tricklandiu
              v Starom Smokovci a Múzeum TANAP v Tatranskej Lomnici. V galérii trick-artu a optických ilúzií deti
              zažili jedinečné putovanie Slovenskom, v ktorom sa preniesli do sveta rozprávok a ľudových povestí.
              Azda najväčší zážitok mali pri hľadaní cesty von z najkrajšieho zrkadlového bludiska v strednej
              Európe. Nemenej zaujímavé bolo aj múzeum, kde mali možnosť oboznámiť sa s prírodou a históriou
              Tatier, ale aj so životom a kultúrou tatranského ľudu v minulosti.

• Deň detí

• Oslava Medzinárodného dňa detí s názvom Z rozprávky do rozprávky bola  výnimočnou udalosťou. Radostné spomienky, úsmev, lásku, to všetko odzrkadľujú obľúbené rozprávky. Príbeh o odvážnom princovi, ktorý zachráni princeznú, o chytrej dievčine, ktorá premôže zlého draka i mnohé ďalšie majú ponaučenie, že láska a priateľstvo sú najdôležitejšie na svete. Školský parlament  pripravil pre deti nevšedné rozprávkové pásmo Z rozprávky do rozprávky s rozmanitými súťažnými prvkami.

Atmosféru dňa si  deti naplno užili,  čo ilustrujú aj  nasledujúce fotografie.