Žiaci 3.A triedy v sprievode triednej učiteľky Mgr. Dany Jelovej si v rámci hodiny výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania vyskúšali prácu na hrnčiarskom kruhu. V Triede plnej talentov (keramickej dielni) v priestoroch CVČ v Snine si za pomoci skúsenej hrnčiarky vyrobili žiaci hlinené mištičky, čím preukazali svoju trpezlivosť, kreativitu a citlivosť pri práci s prírodným materiálom.
Praktická hodina tretiakov
- 1
Deň kuchárov
Tak ako si v priebehu roka pripomíname Medzinárodný deň deti či Medzinárodný deň učiteľov, svoj deň oslavujú aj kuchári.
V tento deň žiaci našej školy prišli oblečení v nápaditom kuchárskom oblečení a poďakovali našim kuchárkam za ich prácu , za zdravé, pestré a hlavne s láskou pripravované jedlá.
Darovali im milé odkazy a potešili ich malými darčekmi.
7
Premenili sme školu na modro
UNICEF si každoročne 20. novembra pripomína podpísanie Dohovoru o právach dieťaťa Organizáciou Spojených národov a pri tejto príležitosti v spolupráci s ďalšími partnermi oslavuje Svetový deň detí. Je to významný deň pre deti, a zároveň príležitosť na zvýšenie povedomia o najpálčivejších problémoch, ktorým deti na celom svete čelia. Dohovor získal v rámci OSN podporu 196 krajín, čo je najviac v oblasti dokumentov o ľudských právach.
Dohovor na tomto linku: https://www.unicef.sk/upload/images/skoly/publikacie/dohovor_2024.pdf
Do školy sme prišli oblečení v modrom. Celosvetovo sa aktivita nazýva “Turning the world (or school) blue”. Premeňme školu na modro.
4
Bubnovačka - Aby detský hlas bolo lepšie počuť
Pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí 19.11.2024 sme sa zapojili do celoslovenskej aktivity: „Bubnovačka – aby bolo deti lepšie počuť“
S násilím sa vysporiadame len tak, že na neho budeme upozorňovať. Bubnovačka má upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.
Pohybové aktivity v prírode
Posledné slnečné októbrové dni využili žiaci druhého stupňa našej školy na aktívny pohyb v prírode. Okrem pohybovej a zdravotnej gramotnosti sa žiaci zdokonalili aj v spoznávaní nášho Národného parku Poloniny. Piataci úspešne absolvovali náročný 20 km výstup na vrch Kremenec, siedmaci zdolali 1 199 metrov vysokú Jarabú skalu a deviataci bez problémov zvládli trasu na vrch Ďurkovec. Silická planina v Slovenskom krase bola cieľom túry žiakov ôsmeho ročníka, ktorú spojili s poznávacou exkurziou v tejto oblasti. Pohybové aktivity v prírode boli realizované ako súčasť vyučovacieho procesu v rámci posilnených hodín telesnej a športovej výchovy.
100