• Jarné prázdniny

• V dňoch 26.2.2024 – 1.3.2024 sú jarné prázdniny. Vyučovanie bude pokračovať v pondelok dňa 4.3.2024.

• Karneval

• Pekne vyzdobená telocvičňa, obrovské množstvo nápaditých masiek, ktoré zaujali nielen farebnosťou ale aj originalitou, veseliace sa deti, to všetko nechýbalo na karnevalovom bále. Odmenou pre deti boli zaujímavé ceny, radosť a úsmev na tvári. Deti spolu so svojimi učiteľkami prežili jedno krásne dopoludnie plné radosti a fantastickej nálady.

Veľké poďakovanie patrí rodičom, ktorí pre svoje deti vytvorili tak nádherné a kreatívne karnevalové masky.

• Zážitková prírodoveda

• V utorok 20. 2. 2024 sa v priestoroch Základnej školy P. O. Hviezdoslava uskutočnila
              interaktívna prednáška pod názvom Objavujeme živočíchy. Pre žiakov 2. a 3. ročníka
              pripravili hodinový program lesní pedagógovia z Vojenských lesov a majetkov SR, š. p. so
              sídlom v Kamenici nad Cirochou. V úvode zazneli zvuky z lesnice a motivačná pieseň. Prvá
              časť prednášky bola venovaná všeobecným informáciám o lese a jeho obyvateľoch,
              o význame lesa pre človeka a základných pravidlách správania sa v lese. Žiaci obohatili svoje
              vedomosti o poznatky z oblasti poľovníctva, ponorili sa do tajov lesa a jej obyvateľov.
              V ďalšej časti sa žiaci pohotovo reagovali na otázky k téme o živote lesných živočíchov.
              Víťazi vedomostnej súťaže Uhádni, kto som si odniesli sladkú odmenu aj vecné ocenenie.
              Okrem súťaže žiakov najviac zaujali ukážky parohov, rohov, lebiek zvierat a trofejí. Prínosom
              pre žiakov boli nové informácie a tiež zážitok z učenia.

• Lyžiarsky výcvik siedmakov

• Tohtoročný lyžiarsky výcvik siedmakov sa uskutočnil v lyžiarskom stredisku Bieszczad.ski Wankova. Zúčastnilo sa ho 57 žiakov. Začiatočníci a tí menej zdatní rýchlo získavali základy lyžovania a jazdy na vleku, ostatní sa zdokonaľovali vo svojich lyžiarskych zručnostiach. Napokon všetci žiaci pretavili svoje teoretické poznatky z večerných prednášok do správnej techniky lyžovania na svahu. Vo voľnom čase sa žiaci spoločne zabávali na diskotéke, karaoke a navštívili aj priehradnú nádrž na neďalekom Solinskom jazere.

Domov všetci odchádzali  ako skutoční lyžiari.