• Spolu pre budúcnosť prírody

• Nezvyčajnú exkurziu pripravili pre nás, žiakov ZŠ P. O. Hviezdoslava, lesní pedagógovia z Vojenských
              lesov a majetkov SR, š. p. so sídlom v Kamenici nad Cirochou.
              Počas nej sme navštívili rôzne časti tohto vojenského priestoru. Vzdelávanie sa v oblasti ekológie,
              významu zachovania a revitalizácie lesného prostredia sme v spolupráci s miestnymi orgánmi pre
              ochranu prírody a správcami lesa doplnili o aktívnu pomoc pri obnove porastu na miestach, ktoré boli
              poškodené v dôsledku kalamity. Spoločne sme zasadili desiatky stromčekov, ktoré sa naším
              pričinením stanú súčasťou rozmanitého lesného ekosystému.
              Príjemne unavení sme túto výnimočnú aktivitu zakončili posedením pri ohni a spoločnou opekačkou.

• Piataci v bábkovom divadle

• Dňa 18.4.2024 v rámci vyučovania slovenského jazyka a literatúry vycestovali žiaci 5.A a 5.B triedy za divadelným zážitkom do Bábkového divadla v Košiciach. Pozreli si poučný a magický príbeh o drevenej bábke s dlhým nosom z pera najznámejšieho talianskeho spisovateľa pre deti Carla Collodiho – Pinokio.

Bábková rozprávka využívala tradičné bábkarské techniky, ktoré boli vkladané do kontrastu so súčasnými technológiami. Vo skvelo spracovanej svetoznámej rozprávke mali žiaci možnosť nielen prežívať umelecký zážitok, ale navyše aj identifikovať naučené teoretické poznatky z vyučovania literatúry.

Po skončení predstavenia sa piataci mali možnosť stretnúť s bábkohercami, ktorí im bližšie predstavili svoje povolanie a konfrontovali žiakov s poznatkami o divadelnom umení. Súčasťou workshopu bola aj tvorivá činnosť, každý žiak si vyrobil svoju bábku, ktorú si okrem umeleckých dojmov odniesol domov.

• Stretnutie s budúcimi prvákmi a ich rodičmi

• Príjemnú atmosféru v prostredí našej školy vytvorili predškoláci, ktorí v sprievode svojich rodičov prišli na slávnostný zápis do školy.

Naši žiaci ich privítali milým slovom, pesničkami a tančekmi. Učitelia pripravili pre deti zábavné aktivity. V jazykových, matematických, hudobných, výtvarných a pohybových činnostiach budúci prváčikovia predviedli svoje vedomosti a zručnosti.

Tešíme sa na stretnutie v novom školskom roku.