• Inovácia obsahu a metód

• Cieľové skupiny

Projekt s podporou EÚ - Operačný program Vzdelávanie

„Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a Štátneho rozpočtu SR“

Názov projektu: Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava

ITMS kód projektu: 26110130406         Doba realizácie projektu: 8/2012 – 7/2014

Cieľové skupiny projektu

Očakávanou účasťou v projekte Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava je zmena vzdelávania, zmena prístupu vyučujúceho k príprave a k vedeniu vyučovacej hodiny s cieľom dosiahnuť jej vyššiu kvalitatívnu a hodnotovú úroveň, osvojenie učiva, schopností a vedomostí žiakov. Cieľom účasti v projekte je zmena spôsobu a kvality vzdelávania, zmena vzťahov medzi učiteľmi a žiakmi, možnosť vzdelávania každého a uplatnenie profesijnej, jazykovej a psychosociálnej odbornosti učiteľov. Na dosiahnutie vytýčeného cieľa projektu Inovácia obsahu a metód na ZŠ P.O. Hviezdoslava je dôležitá úspešná realizácia všetkých troch aktivít projektu určených pre  cieľové skupiny, ktorými sú žiaci a učitelia ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina.

Od augusta 2012 realizujeme aktivitu projektu Tvorba a inovácia vzdelávacích programov, príprava pedagogicko-didaktických materiálov. Cieľovou skupinou pre túto aktivitu sú učitelia anglického a nemeckého jazyka, slovenského jazyka a literatúry, matematiky, predmetu Mladý záchranár a žiaci ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina 1. až 4. ročníka pre anglický jazyk, 6. až 7. ročníka pre nemecký jazyk, 4. až 8. ročníka pre slovenský jazyk a literatúru, 1. až 4. ročníka pre matematiku a 1. a 2. ročníka pre predmet Mladý záchranár, ktorí sú koncovými užívateľmi získaných a transferovaných poznatkov, metód a skúseností. Cieľovú skupinu tvoria 14 učiteľov a 300 žiakov.

Druhou aktivitou projektu je Realizácia pedagogicko-didaktických materiálov v priamej výučbe, ktorú realizujeme od septembra 2012. Cieľovou skupinou pre túto aktivitu sú  učitelia vyučujúci slovenský jazyk a literatúru, anglický jazyk, nemecký jazyk, matematiku, predmet Mladý záchranár a žiaci všetkých ročníkov ZŠ P.O. Hviezdoslava v Snine. Cieľovú skupinu predstavuje 14 učiteľov a 300 žiakov, ktorí sú koncovými užívateľmi transferovaných informácií a poznatkov.

V tomto školskom roku je naplánovaná realizácia tretej aktivity projektu Školenie učiteľov v rámci sústavného vzdelávania pedagogických zamestnancov. Cieľovú skupinu pre túto aktivitu tvorí 22 učiteľov ZŠ P.O. Hviezdoslava v Snine, ktorí budú frekventantmi vzdelávacieho kurzu.

Projektom Inovácia obsahu a metód na ZŠ P.O. Hviezdoslava projektový tím umožňuje riešiť strategické potreby žiakov ako cieľovej skupiny. Zlepšuje ich pripravenosť na nadväzujúce štúdium a pre požiadavky vedomostnej spoločnosti, zlepšuje rozvoj ich kľúčových kompetencií, tvorivosti a schopnosti samostatného rozhodovania sa. Projekt je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a Štátneho rozpočtu SR.

Mgr. Monika Parihuzičová

manažér publicity