• Inovácia obsahu a metód

• Aktivita projektu č.2

Projekt s podporou EÚ - Operačný program Vzdelávanie

„Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť / Projekt je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a Štátneho rozpočtu SR“

Názov projektu: Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava

ITMS kód projektu: 26110130406                      Doba realizácie projektu: 8/2012 – 7/2014

Realizácia pedagogicko-didaktických materiálov v priamej výučbe

(aktivita projektu č.2)

ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina mení tradičné vyučovanie na moderné vďaka úspešnému projektu Operačného programu Vzdelávanie za finančnej podpory Európskeho sociálneho fondu a Štátneho rozpočtu SR. Svojim súčasným i budúcim žiakom ponúka moderné a podnetné prostredie, v ktorom majú šancu rozvíjať sa aj vďaka realizácii druhej aktivity projektu s názvom Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava.

Názov aktivity č.2:

Realizácia pedagogicko-didaktických materiálov v priamej výučbe

Cieľ aktivity:

Zavádzanie nových moderných učebných metód a materiálov do vyučovacieho procesu, overenie vytvorených pedagogicko-didaktických materiálov v priamej výučbe vybraných predmetov.

Termín realizácie aktivity:

september 2012 – jún 2013

september 2013 – jún 2014

Popis aktivity:

- realizácia novovytvorených pedagogicko-didaktických materiálov v priamej výučbe jednotlivých predmetov,

- aplikácia pedagogicko-didaktických materiálov vo vyučovacom procese prostredníctvom interaktívnych tabúľ.

Metodo-lógia aktivity:

Inovované pedagogicko-didaktické materiály sú realizované v priamej výučbe predmetov: matematika, slovenský jazyk a literatúra, nemecký jazyk, anglický jazyk a Mladý záchranár vo vybraných ročníkoch.

Skúsenosti z vyučovania podľa nových materiálov sa využijú pri konečných úpravách tematických výchovno-vzdelávacích plánov.

Realizácia inovovaných pedagogicko-didaktických materiálov v priamej výučbe prebieha v období dvoch školských rokov s výstupmi prerokovanými počas pravidelných stretnutí projektového tímu.

Odborní garanti pripravujú a následne vyhodnocujú konkrétne vyučovacie hodiny odučené na základe inovovaných učebných metód a postupov.

Cieľová skupina:

Žiaci ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina a pedagogickí zamestnanci ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina.

Výstupy aktivity:

Nové vyučovacie metódy v priamej výučbe podporujú u žiakov:

•  vzrastajúcu čitateľskú gramotnosť,
            • prostredníctvom priamej komunikácie s pedagógom  upevnenie vzájomného vzťahu pedagógov a žiakov,
            • získavať kľúčové zručnosti a vlastnosti, ako sú samostatnosť, tímová práca, kreativita, rozhodnosť, efektívnejšie vyhľadávať informácie,
            • efektívnejšie získavať nové poznatky z vyučovacieho procesu,
            • schopnosť utvoriť si vlastný názor, sebavedome ho vyjadriť a obhájiť v diskusii.