• Inovácia obsahu a metód

• Aktivita projektu č. 3

Projekt s podporou EÚ - Operačný program Vzdelávanie

„Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a Štátneho rozpočtu SR“

Názov projektu: Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava

ITMS kód projektu: 26110130406                      Doba realizácie projektu: 8/2012 – 7/2014

Školenie učiteľov v rámci sústavného vzdelávania pedagogických zamestnancov

(aktivita projektu č.3)

Od 16. novembra 2013 prebieha vzdelávanie pedagogických zamestnancov ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina, ktorí vyučujú inovatívnymi metódami predmet matematika, slovenský jazyk a literatúra, nemecký jazyk, anglický jazyk a Mladý záchranár v rámci projektu Inovácia obsahu a metód vzdelávania na ZŠ P.O. Hviezdoslava.

Názov aktivity projektu č.3:

Školenie učiteľov v rámci sústavného vzdelávania pedagogických zamestnancov.

Cieľ aktivity:

Vzdelávaním učiteľov školy, ktorí zabezpečujú výučbu vybraných predmetov inovatívnymi metódami s využitím IKT, sa dosiahne kvalitatívne a kvantitatívne zvýšenie kľúčových zručností, vedomostí a návykov žiakov ZŠ P.O. Hviezdoslava Snina v nadväznosti na aktuálne a perspektívne požiadavky vedomostnej spoločnosti a potreby  trhu práce.

Termín realizácie aktivity:

August 2012 – júl 2014

Cieľová skupina:

Cieľovou skupinou pre túto aktivitu sú učitelia ZŠ P.O. Hviezdoslava v Snine, ktorí sú frekventantmi vzdelávacieho kurzu.

- veľkosť cieľovej skupiny: 18

- predpokladaná veková štruktúra: veková kategórie 30 - 50,

- geografické umiestnenie: Prešovský kraj

- vzdelanostná úroveň: vysokoškolské pedagogického zamerania,

- pohlavie: 95 % ženy, 5 % muži,

- etnická príslušnosť: bez rozdielu etnickej príslušnosti,

- socio-ekonomický status: vyššia sociálna trieda,

- zdravotné postihnutie: bez ohľadu na zdravotné postihnutie.

Obsah aktivity:

1. Projektové vyučovanie – inovatívna metóda výučby.
            2. Školenie na uplatnenie informačných technológii vo vyučovacom procese.
            3. Digitálna príprava na vyučovaciu hodinu.
            4. Vzdelávanie učiteľov – Čítanie, písanie, počúvanie s porozumením vo vyučovaní.
            5. Vzdelávanie učiteľov – Ústny prejav vo vyučovaní.

Výstupy aktivity:

Absolvovanie seminára s názvom: Aplikovanie pokročilých interaktívnych technológií vo vyučovacom procese.

Pedagogickí zamestnanci vyškolení na posilnenie čitateľskej gramotnosti, vyškolení v oblasti IKT a v ďalších témach potrebných pre inováciu vzdelávacieho procesu.