• Oznam

• Základné informácie pre rodičov a žiakov  9. ročníka k prijímaciemu konaniu na stredné školy pre školský rok 2023/2024

1.januára 2023 nadobudla účinnosť novela školského zákona č. 415/2021 Z.z., ktorá upravuje priebeh a organizáciu prijímacieho konania pre školský rok 2023/2024.

• Zákonný zástupca vypĺňa len jednu prihlášku na vzdelávanie, na ktorej uvedie podľa záujmu najviac dva talentové a dva netalentové odbory.
              • Termín na podanie prihlášky na vzdelávanie v strednej škole  je pre všetky odbory vzdelávania (talentové i netalentové)  do 20. marca 2023. Ak zákonný zástupca podáva prihlášku elektronicky, prostredníctvom školského informačného systému ju zašle najneskôr do 14. marca 2023 základnej škole na potvrdenie hodnotenia. K prihláške pripojí povinné prílohy a potvrdí podanie prihlášky.

Proces podávania prihlášok koordinuje výchovná poradkyňa školy Mgr. Renáta Pargáčová.

Riaditeľ strednej školy pozve uchádzačov na prijímacie skúšky najneskôr 5 dní pred termínom ich konania.

Po absolvovaní prijímacích skúšok riaditeľ strednej školy zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania do 19. mája 2023 a odošle uchádzačovi rozhodnutie o prijatí.

Zákonný zástupca najneskôr 24. mája 2023 písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie. Ostatné rozhodnutia o prijatí na odbory vzdelávania uvedené v prihláške strácajú platnosť.

Zákonný zástupca sa môže proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí odvolať v lehote do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

• Karneval

• Jedným z najzaujímavejších a najobľúbenejších podujatí v škole je karneval, ktorý je pre žiakov odmenou po týždňoch školskej práce. V deň nášho karnevalu  škola dýchala radosťou a nedočkavosťou detí. Školská jedáleň sa akoby šibnutím čarovného prútika premenila na tanečný parket, na ktorom sa v tanci a zábave stretli čarovné rozprávkové bytosti či iné zaujímavé postavičky od výmyslu sveta. A zábava to bola parádna!

Veď ... posúďte sami.