• Projekt Najškola 2022

• Naša škola sa zapojila do celoslovenského projektu Najškola, v rámci okresu získala najviac hlasov a postúpila do vedomostnej súťaže, ktorú pre divákov pripravuje RTVS.

Pri tejto príležitosti k nám zavítal realizačný tím televízie a populárny youtuber a influencer známy pod umeleckým menom Exploited alias Explo.

Atmosféra úvodného natáčania bola úžasná.

• Deň Zeme

• Vzťah k Zemi a k životnému prostrediu vyjadrili naši žiaci konkrétnymi skutkami. Mladší žiaci vyčistili a skrášlili okolie školy i niektoré časti mesta, starší sa zamerali na širšie okolie Sniny, ktoré obyvatelia mesta využívajú na prechádzky a turistiku. Od odpadkov vyčistili okolie vojenského cintorína Giglovo, trasu na Sninský kameň, Umarty - Biele kamene, trasu na vrch Patria a tí najstarší zbierali odpad v rámci turistickej vychádzky na vrch Ďurkovec. Počasie nám prialo (a nepršalo) a my sme boli radi, že sme pobyt v prírode využili užitočne a zmysluplne.

• S florbalkami do školy

• Florbal je v súčasnosti najrýchlejšie sa rozvíjajúci halový šport.

Medzinárodný deň florbalu sme oslávili akciou "S florbalkami do školy". Vyše 70 žiakov sa aktívne zapojilo do súťaže aj so svojimi florbalkami. Florbalky sa nezľaklo ani vedenie školy, ale ani tety kuchárky, upratovačky a ani pán školník. Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom za vysokú účasť a skvelé športové výkony.

• Veľkonočné prázdniny

• V dňoch od 14. apríla do 19. apríla 2022 majú žiaci veľkonočné prázdniny. Vyučovanie bude pokračovať 20. apríla 2022.

Všetkým želáme príjemne strávené prázdniny a veselú Veľkú noc.